Křišťálově čistá voda, jemně jiskřivá a průzračná, to je sen každého majitele bazénu. V takové vodě je potěšení spočinout znavenému tělu, relaxovat a nebo se jen dívat na své děti jak si užívají vodních radovánek. Základní podmínkou pro splnění takového snu je zabránit růstu řas a dalších mikroorganismů, jako jsou bakterie, viry, bičíkovci, rozsivky, ale i larvy vodního hmyzu. Abyste udrželi čistou, hygienicky nezávadnou vodu po celou koupací sezónu, je třeba dodržovat několik základních jednoduchých pravidel.

Bazénová chemie Akrapool

V létě, tedy v období, kdy koupací sezóna vrcholí a kdy majitel bazénu chce, aby voda v bazénu byla perfektní, jsou nejlepší podmínky pro rozvoj všech těchto nepříjemných, nezvaných "pidihostů", kteří jsou přítomni v každé kapce vody a znepříjemňují požitek z koupání.

Ošetřování vody se nejlépe provádí pomocí chemických přípravků. Nelze však zapomínat na fakt, že ve vodě se chceme koupat. To značně omezuje použití některých chemikálií a je třeba používat ty, které jsou účinné ale přitom šetrné. Při aplikaci chemických přípravků je nutné řídit se vždy návody k použití.

Chemie řady AKRAPOOL

Řada bazénové chemie AKRAPOOL je ucelený soubor přípravků k úpravě a údržbě jak bazénové vody, tak i bazénového příslušenství a doplňků. Přípravky jsou dodávány v různých baleních, to znamená, že jsou vhodné jak pro domácí použití, tak i ve veřejných provozech s velkou spotřebou chemických prostředků.

Základ tvoří přípravky na úpravu pH a dezinfekční přípravky. Úprava pH je základním a nejdůležitějším krokem, pokud voda nemá správné pH - v rozmezí 7,0-7,5 - nefungují správně ani další prostředky. Dezinfekce následně zajistí čistotu vody zamezením tvorby různých nežádoucích mikroorganismů. Nejčastěji je jako dezinfekční látka využíván volný chlor, jako alternativu je možné použít kyslíkové desinfekční prostředky.

Jako doplňkové přípravky pro úpravu bazénové vody jsou nejčastěji používány vločkovače a algicidní přípravky. Vločkovače pomáhají filtračnímu zařízení k lepšímu čištění vody tím, že shlukují jemné mechanické nečistoty které jinak projdou pískovým filtrem, a tím dopomohou k jejich odfiltrování. Zároveň dodají vodě průzračnost a jiskru. Algicidní přípravky mají za úkol podpořit dezinfekční látky v boji proti řasám. Tím že jsou založeny na jiné bázi než bazénová dezinfekce, je dosaženo účinnější likvidace řas.

Někdy je potřeba upravit vodu ještě před prvním použitím dezinfekce. Zejména voda napouštěná ze studny může obsahovat hodně minerálů, kovů nebo jiných látek které mohou reagovat s bazénovou dezinfekcí, většinou tím, že zabarví vodu a tohoto zabarvení se následně zbavujeme jen s velkými obtížemi. V těchto případech je nutné začít úpravu s pomocí některého z odstraňovačů těchto nežádoucích látek.

V ucelené řadě bazénové chemie AKRAPOOL samozřejmě nechybí ani čistící prostředky, a to jak tekuté, sypké nebo gelové, pro čištění bazénového lemu, nerezových doplňků nebo jiných povrchů. Čistící prostředky jsou vyrobeny tak, aby jejich případné přimíchání do bazénové vody nemělo žádné negativní účinky na její používání a úpravu.

Stáhněte si bližší informace, brožury a katalog
(vše najdete v sekci "Stáhněte si" nebo zde)
.
Free Joomla templates by Ltheme