Koupání v přírodě, na sluníčku, pod širým nebem případně pod nebem plným hvězd - to mohou být nezapomenutelné nebo neopakovatelné zážitky. K tomu, aby jsme si jich mohli užívat pravidelně, můžeme využít právě venkovní bazén. Osvěžte se ve vlastním bazénu v horkých letních dnech, protáhněte si své tělo ve svěží průzračné vodě u sebe na zahradě,vraťte se s dětmi dodětských let a zahrajte si třeba vodní pólo,hra vašich dětí nebo vnoučat ve vodě pod dohledem na vaší zahradě - to všechno může být dobrým důvodem pro pořízení vlastního bazénu.

Venkovní bazény

Zapuštěné bazény

Mnohem větší užitnou hodnotu než bazény nadzemní, nabízejí bazény zapuštěné do terénu. Díky rozměrům, které jsou nejčastěji od 6 do 12 metrů a hloubce 1,5 metru i více, jsou vodní radovánky, kterých si můžete v těchto bazénech užívat, mnohem zajímavější a větším požitkem než v případě nadzemních bazénů. Zároveň díky zapuštění je mnohem jednodušší tyto bazény zastřešit pomocí mobilního zastřešení a tím i využít maximálně všech výhod, které zastřešení bazénu nabízí. Zejména prodloužení koupací sezóny a využití bazénu i při zhoršených klimatických podmínkách. Ke zvýšení užitné hodnoty bazénu také nemalou měrou přispívá využití celé řady bazénových doplňků a příslušenství.

Fóliové bazény

Pro tyto bazény je typická nosná konstrukce a hlavně fólie, která je na tuto konstrukci zavěšena a tvoří jak izolační vrstvu, tak i pohledovou-designovou část. Nosná konstrukce je tvořena z panelů z termoizolačního plastu, nebo plechovou konstrukcí a zároveň slouží jako ztracené bednění pro obetonování stěn bazénu během napouštění vody, čímž se vytvoří samotné těleso bazénu. Dno bazénu je vybetonované a je možné vytvořit dno s proměnlivou hloubkou. Na dno bazénu se ještě pokládá geotextilní podložka. Pak už zbývá jen zavěsit fólii, utěsnit osazené prvky a začít napouštět vodu.

Fólii je možné zároveň využívat k rekonstrukci starších bazénových těles, které mají problémy s těsností, nebo pokud budete chtít dosáhnout nového vzhledu. Fólie jsou v tomto případě zaměřeny a vyrobeny ve vybraném dekoru přesně na míru.

Výhody:

 • velký výběr různých dekorů a tvarů
 • snadná montáž i na hůře přístupných místech
 • životnost až 50 let
 • snadná rekonstrukce výměnou fólie
 • možnost lepení fólie i pod vodou


Nevýhody:

 • náchylnost na poškození ostrými předměty
 • nutnost správné chemické údržby vody

 

Laminátové bazény a keramické bazény

Základ laminátového bazénu tvoří sklolaminátová vana, vyrobená a dopravovaná v celku.U keramických povrchů je větší výběr barev a velikostí s možností umístění roletového zakrytí. Pro vnitřní pohledovou část je možné vybrat z několika dekorů, vnější strana může být pro zlepšení tepelně-izolačních vlastností nastříkána vrstvou polyuretanové pěny. Kvůli dopravě v celku je nutný přístup pro techniku až k místu usazování. To probíhá na betonovou desku, která musí být dokonale vodorovná. Všechny prvky bazénového příslušenství a doplňků jsou osazovány již při výrobě, tím je zajištěna dokonalá těsnost. Při napouštění se provádí postupné obetonovávání stěn bazénu.

Výhody:

 • pevná odolná sklolaminátová skořepina
 • Keramický povrch odolný proti otěru
 • rychlá montáž


Nevýhody:

 • nutná technika při montáži , dobrý přístup

Nadzemní bazény

Nadzemní bazény jsou technicky nejjednodušší a zároveň finančně nenáročnou variantou koupání.Super osvěžení kdykoliv připravené k použiti za velice malé pořizovací náklady . Je třeba si však uvědomit, že se v žádném případě nejedná o plnohodnotné koupání a už vůbec ne o plavání - to se musíme podívat do jiné kategorie. Díky jednoduchosti montáže není potřeba dělat složité terénní úpravy a bazén je možné postavit během jednoho dne. Nadzemních bazénů existuje několik typů většinou se životností kolem pěti let.

Free Joomla templates by Ltheme