Proč mít zastřešený bazén?
Máte nebo se chystáte pořídit vlastní bazén? Pro příjemný pocit z koupání by voda v bazénu pod širým nebem měla dosahovat min. 23°C. V našich klimatických podmínkách je však teplé období poměrně krátké. Navíc i v tomto období nám nepříznivé počasí může bránit využívat venkovní bazén. Zastřešení Vašeho bazénu Vám pomůže překlenout tyto výkyvy a zároveň si prodloužit koupací sezónu ze 3 na 5 - 6 měsíců v roce. Navíc ještě snížíte náklady na úpravu vody a zajistíte bezpečnost pro Vaše děti nebo domácí zvířata.

Zastřešení bazénu Jupiter

Výhody zastřešení bazénů

Prodloužení koupací sezony od jara do podzimu

 • zvýšení teploty vody v bazénu přibližně o 5°C (ve vrcholu sezony na příjemných 25- 29 °C) a to zdarma pomocí solárního efektu
 • možnost koupání i za chladnějšího nebo deštivého počasí
 • možnost koupání i pod širým nebem - v teplých dnech zastřešení jednoduše odsunete za bazén

Úspora energií a nákladů

 • omezení odparu vody v bazénu
 • významná minimalizace tepelných ztrát např. při nočním ochlazení
 • výrazné snížení spotřeby energie na ohřev vody u vyhřívaných bazénů
 • snížení spotřeby bazénové chemie, omezení rozkladu chloru ve vody
 • zvýšení kvality vody (bez listí, prachu, dešťové vody atd.)
 • omezení možnosti poškození bazénu během zimního období a UV zářením

Úspora Vašeho času

 • velmi výrazně šetří čas nutný k údržbě bazénu

Bezpečnost a soukromí

 • zvyšuje bezpečnost pro Vaše děti a domácí zvířata.
 • zajišťuje soukromí při koupání
 • ochranná UV vrstva na polykarbonátu chrání nejen samotné výplně, ale společně s polykarbonátem snižuje i vliv UV záření na Vaši pokožku

Princip funkce mobilního zastřešení

Již z názvu je patrné, že zastřešení je možno v případě potřeby odsunout mimo bazén nebo rozsunout jednotlivé segmenty od sebe. Jednotlivé segmenty se teleskopicky zasouvají pod sebe a jsou aretovány proti nežádoucímu posuvu pomocí speciálních zástrčí z nerezavějící oceli přímo do kolejiště.

Konstrukce každého segmentu je složena z hliníkových profilů s povrchovou úpravou přírodní elox. Výplně jsou z tepelně izolačních polykarbonátových desek. Segmenty jsou opatřeny kolečky, která umožňují snadný pohyb segmentů po kolejišti. Kolejiště z eloxovaného hliníku je ukotveno k dlažbě z vnější strany bazénu. Tvar kolejí napomáhá snadnému udržování v čistotě. Těsnění segmentů je zajištěno originálním způsobem z gumy, která těsní konstrukce mezi sebou a nedochází při posuvu zastřešení ke styku s polykarbonátem. Guma zamezuje spadu hrubých nečistot a oproti jiným druhům a systémům těsnění jako např. měkčenému PVC atd. nedochází k poškození polykarbonátu poškrábáním. Různé možnosti posuvných nebo pantových dveří v čelech, popřípadě boční výsuvné nebo posuvné dveře umožňují pohodlný vstup do bazénu a usnadňují regulaci vzduchu a teploty. Utěsněná odnímatelná čela ještě zvyšují variabilitu celého kompletu.

Zastřešení dodáváme jak ve vysoké tak i v nízké verzi. Největší zájem mají zákazníci o nízké zastřešení, které mimo podchůznost plní veškeré požadavky. Při požadavku možnosti pobytu pod zastřešením nejen po vykoupání zvolte vyšší, podchozí zastřešení.

Jarní údržba

Po zimním uklízení sněhu z okolí domu a ze zastřešení Vašeho bazénu pomalu nastává doba jarního úklidu. Občas zasněží, ale sluníčko má již sílu a vrstvičku sněhu na Vašem zastřešení hravě změní na vodu. Proto polykarbonátový povrch zastřešení nijak nedřete a neodstraňujte případný led. V této roční době to za Vás již udělá Slunce.

Pokud jste si nechali sníh ze zastřešení na jeho bocích, máte zřejmě ještě kolejiště zakryté valem namrzlého sněhu. Při jeho odstraňování dávejte pozor abyste nepoškodili kryt. Pokud již máte kolejiště volné, nic Vám nebrání v jarní přípravě krytu. Odsuňte kryt za bazén, odstraňte z kolejiště cizí předměty, koleje můžete umýt tlakovou vodou. Vlastní zastřešení pak můžete umýt roztokem teplé vody a mýdla bez použití agresivních saponátů. Vždy myslete na to, že polykarbonátové výplně jsou pevné, ale náchylné na poškrabání.

Free Joomla templates by Ltheme